Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

bidabVIP


Osowka podzemní město

22 fotek 19.7.2015 - zobrazení
V lesnatém pohoří Soví hory, (které se mimochodem nachází nedaleko Česko Polské hranice), je na několika místech rozmístěn rozsáhlý komplex podzemích štol v různém stádiu rozpracovanosti. Celek je znám pod krycím názvem Riese (v překladu – obr).
Výstavbu prováděla organizace TODT, která využívala pro stavební práce kromě civilních a nuceně nasazených dělníků, také několik tisíc vězňů z koncentračního tábora Gross-Rosen. Odhaduje se, že jejich počet se pohyboval v rozmezí 20.000 až 50.000 vězňů!…
Podle některých badatelů měl být pravděpodobně celý štolový systém po svém dokončení, propojen do jednoho celku.
K tomu však do konce války (pravděpodobně) nedošlo, a stejně tak nikdy nebyla dokončena kompletní betonáž všech objektů.
Většina štol jednotlivých (v současnosti dostupných) objektů je tak provedena pouze v hrubém výlomu, s částečnou betonáží některých sekcí . Výjimkou by mělo být vybetonované dvoupatrové podzemí zámku Książ, o němž tradují různé pověsti. Otázkou je, zda tento objekt spadal do projektu Riese.
Některé části podzemí jsou uměle odstřeleny, a je důvodné podezření, že vybrané části podzemí byly v úplném závěru války zabetonovány, zazděny, nebo jinak zamaskovány.

Vytvořte ze svých alb pexeso

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

SLEVA 30 % do 31.01.

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter